قطره پاسی پی ایران داروک

قیمت محصول

قطره خوراکی 30 میلی لیتری 25,000 تومان

توضیحات تکمیلی
اثرات درمانی گیاه گل ساعتی مربوط به فلاونوئیدها، آلکالوئیدها و قندهای موجود در آن می باشد. کرایزین (chrysin) مهمترین فلاونوئید موجود در گل ساعتی است که اثر آگونیستی بر روی رسپتورهای بنزودیازپینی مغز دارد و با مهار آنزیم های کاتابولیزه کننده گابا، موجب افزایش غلظت آن و در نتیجه کاهش فعالیت سیستم اعصاب مرکزی و بروز اثرات آرام بخشی می گردد. مهمترین آلکالوئیدهای گل ساعتی، هارمان و هارمالین هستند که با مهار فعالیت آنزیم مونوامینواکسیداز (MAOIs) موجب سداسیون می شوند. از بین قندهای موجود در گیاه گل ساعتی، مالتول و اتیل مالتول احتمالا دارای اثرات آرامبخش بر روی CNS می باشند.

قطره گیاهی از عصاره هیدروالکلی گیاه گل ساعتی با نام علمی .Passiflora incarnata L تهیه و فرموله شده است که دارای اثراتی شامل کمک به درمان بی خوابی ، اختلالات خواب ناشی از مشکلات عصبی ، اضطراب ،هیجان ، بی قراری و اسپاسم های عصبی می باشد .

تداخل دارویی: 
•مصرف همزمان پاسی پی با داروهای خواب آور نظیر بنزودیازپین ها، ضد افسردگی سه حلقه ای و آنتی هیستامین ها، ممکن است موجب خواب آلودگی بیش از حد و اختلال فکری گردد.
 
•مصرف همزمان پاسی پی با  داروهای مهارکننده مونوآمینو اکسید از (MAOIs)، نظیر ترانیل سیپرومین می تواند سبب تشدید اثر این داروها گردد، لذا مصرف همزمان پاسی پی با این داروها خودداری شود.
 
•مصرف همزمان با داروهای ضد انعقادی و ضد پلاکت ممکن است موجب خونریزی شود.
 
موارد مصرف: 
اضطراب ، بیخوابی و بیقراری
روش مصرف: 

مقدار مصرف هر دارو را پزشک معین می نماید اما مقدار مصرف معمول دارو به شرح ذیل است:
بزرگسالان: روزانه 3 بار هر بار10 قطره
قبل از مصرف، دارو را با مقداری آب رقیق نمائید.

مشخصات فنی: 

هر 100 میلی لیتر از قطره حاوی 15-11 گرم از فلاونوئید های تام بر حسب هایپروزید می باشد.
 

 
logo-samandehi
شماره تماس
09121904698

خبرنامه ما

عضو شوید تا آخرین اخبار و مقالات را دریافت نمایید

بالا