بی خوابی

خلاصه

در جامعه ی امروزی افراد زیادی از بیخوابی ؛ کم خوابی

در جامعه‌ی امروزی افراد زیادی از بیخوابی ؛ کم خوابی؛ خواب سبک وبدون کیفیت رنج میبرند. همانطور که میدانید عوامل زیادی روی خواب اثر دارد و خواب هم بر جنبه های مختلف سلامتی تاثیرگذار هست.


از عوامل موثر بر خواب میتوان به تغذیه ؛ میزان رطوبت بدن؛ و عوامل محیطی اشاره کرد. و از طرف دیگر کیفیت و کمیت خواب نیز بر جنبه ها‌ی مختلف سلامتی بدن مثل : پاکسازی ارگانهای داخلی بدن و سم زدایی از بدن و رشد استخوانها و تناسب اندام و ......بسیار موثر هست.
با ذکردومثال این موضوع واضح ترمیشود:
همه میدانیم که سطح هورمونهای کنترل کننده ی اشتها مانند گرلین و لپتین در خواب عمیق تنظیم شده و در حد نرمال نگه داشته میشود پس وقتی بدن دچار کمبود خواب میشود سطح این هورمونها در بدن بهم میریزد.
مثال دیگر:
وقتی نمیتوانیم بخوابیم مغز این پیام را دریافت میکند که میزان هورمون ملاتونین که به هورمون خواب معروف است در بدن کاهش یافته است. در نتیجه برای جبران آن فرد تمایل بیشتری به خوردن غذاهای پر انرژی مانند تنقلات و چربی ها و کربوهیدراتها پیدا میکند تا تریپتوفان مورد نیاز بدن تامین شود و هورمون سروتونین ساخته شود و بالطبع هورمون ملاتونین ترشح گردد و فرد بتواند بخوابد.
همانطور که متوجه شدید نمیتوان موضوع خواب را ندیده گرفت چون هر 24 ساعت با آن روبرو هستیم تا پایان عمر.
اگر جزو افرادی هستید که در ابتدا طول میکشد تا خوابتان ببرد یا جزو افرادی هستید که در ابتدا راحت می خوابید ولی تا صبح چندبار بیدار میشوید و خوابتان سبک هست و یا جزو افرادی هستید که بعداز خواب 7تا8 ساعته بازهم احساس خستگی میکنید قطعا نیاز به کمک و مشورت دارید.
دوست عزیز میتوانید به شماره ی زیر پیام دهید و از مشاوره ی رایگان سلامتی بهره مند شوید.
من دکتر داروساز هستم که در حال حاضر به فعالیت و تحقیق در مورد گیاه درمانی اشتغال دارم و مشاور سلامت با گرایش مزاج شناسی هستم.
09126965429 نعمتی
منتظر پیامهای خوب شما عزیزان هستم.

شماره تماس
09121904698

خبرنامه ما

عضو شوید تا آخرین اخبار و مقالات را دریافت نمایید

بالا