مقاله ها

اطلاعات جامع و کامل از همه مقاله های گیاهان دارویی

خواص عرقیات گیاهی

بشر برای درمان اغلب بیماری ها به شیوه های مختلف از گیاهان کمک می گرفت. در طب سنتی گیاهان کاربرد دارویی داشتند و به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند. یکی از شیوه های رایج دریافت خواص درمانی گل ها و گیاهان در آن دوران با استفاده از فرایند عرق گیری صورت می گرفت که امروزه هم بسیار مرسوم است. در حال حاضر، طیف وسیعی از گیاهان دارویی عرق گیری می شوند و برای التیام یا درمان امراض گوناگون مورد مصرف قرار می گیرند. از این رو، عرقیات گیاهی یکی از محبوب ترین روش های دریافت مواد مغذی موجود در گیاهان محسوب می شوند.عرقیات طبی از پرکاربردترین اشکال مصرف گیاهان دارویی محسوب می شوند و هر یک برای خاصیت درمانی خاص خود را دارند. از جمله فواید مصرف عرقیات گیاهی می توان به رفع مشکلات قلبی، پاکسازی کبد، از بین بردن درد معده، کاهش غلظت خون و خاصیت آرام بخشی آن ها اشاره کرد. در ادامه این مقاله به خواص انواع محبوب عرقیات گیاهی اشاره می کنیم و به تاثیر آن ها در بهبود سلامتی می پردازیم.

درمان با سیاهدانه

پزشکان بر این عقیده اند که بهترین راه مقابله با بیماریهایی چون سرطان و ایدز، تقویت سیستم دفاعی بدن است زیرا میکروبها در این نوع از بیماریها به سیستم دفاعی بدن حمله ور می شوند و عملکرد سیاه دانه، تقویت همین سیستم است. نکته جالب اینکه در حدیث «الحبّة السّوداء شفاء لکلّ داء» کلمه «شفاء» را به صورت نکره (ناشناس) آورده است نه معرفه و اگر پیامبر آن را با «ال» معرفه می ساخت می گفتیم سیاه دانه، بیماریها را به کلّی از بین می برد.

دارویی از طب اسلامی سرماخوردگی (زکام) تا ایدز سرماخوردگی (زکام) تا ایدز روایت از امام معصوم علیه السلام

یکی از داروهایی که در طب اسلامی بر آن تاکید فراوان شده است و این دارو یکی از دارو های عجیب طب اسلامی است. داروی معجزه آسای امام موسی کاظم علیه السلام برای سرما خوردگی است .این دارو با اینکه دارویی ساده و سهل است اما قابلیت زیادی دارد. از خصوصیات این دارو این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و درواقع کاری فراتر از آن انجام می دهد و سیستم ایمنی بدن را در برابر بیماری ها هوشیار می کند.بنا بر این، این دارو توانایی این را دارد که در تمام بیماری هایی که امروزه علت آن ها ناشناخته است و در اغلب آن ها سیستم ایمنی بدن بر علیه خود بدن وارد عمل می شود جزئی اصلی از درمان باشد. این دارو در عین سادگی می تواند درمان خیلی از بیماری ها باشد. از جمله بیماری هایی که طبق تجربه درمان شده اند یا موثر در درمان بوده است، از سرماخوردگی (زکام) تا ایدز را شامل می شود.ساختاری که این دارو دارد به گونه ای است که با تغییر فصل یکی از ترکیبات آن عوض می شود.شاید باور کردن این مطلب سخت باشد اما همین داروی ساده می تواند این همه خاصیت داشته باشد.

ترومبوز ورید عمقی پا (DVT) چیست

شرح ترومبوز ورید عمقی پا (DVT) و ترومبوز سیاهرگی سطحی و ترومبوز سیاهرگی عمقی و عوامل مستعد کننده بروز DVT چیست؟ و درمان آن در طب سنتی

غلبه بر مشکلات رایج گوارشی در روزه داری

از آن جا که در طی ساعات طولانی روز، روزه داران از خوردن و آشامیدن امساک می نمایند در خیلی از اوقات دچار مشکلات ناخواسته ای می گردند که در صورت عدم توجه، می تواند ادامه روزه داری را برای آنان ناممکن نماید.(http://imp.ac.ir/IMP/News/ShowNews/920655?Title=%D8%BA%D9%84%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%AC-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%8A--)

دمکرده فندق برای پاک سازی کبد

این دمکرده رنگ چهره را نیز روشن می کند.

مزایای شیر مادر ، شیر مادر و سرطان پستان

مادر به دلیل تماس های مکرر کودک با بدنش در جریان شیردهی و احساس آرامش و رضایتی که از این تماس حاصل می شود وضع روحی و عاطفی بهتری خواهد داشت.

http://ibcrc.ir/content/384/%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%8C-%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

نمک صورتی هیمالیا چیست؟ خواص نمک صورتی هیمالیا

مردم ادعا می کنند نمک صورتی هیمالیا از نمک معمولی سالم تر است. نمک صورتی هیمالیا از نظر شیمیایی شبیه نمک سفره است. این ماده حاوی 98 درصد کلرید سدیم است.نمک صورتی هیمالیا نوعی نمک سنگی از منطقه پنجاب در پاکستان ، در نزدیکی کوهپایه های هیمالیا است. برخی از افراد نمک صورتی هیمالیا را یکی از خالصترین نمک های موجود توصیف می کنند و می گویند که این ماده دارای چندین مزیت سلامتی است.

خواص پرسیاوشان برای تنظیم قند خون دیابت

پرسیاوشان که با اسامی چون سنبل، سرانیون، پرسیاوشو، ساق الاسود و… معرف می باشد و از تیره بسفایح است. گیاهی است که در نواحی مرطوب و معتدل زمین و در ایران در نواحی شمالی ودر کنار حلقه چاه ها و کنار جویبارهای مناطق کوهستانی و در بعضی از نقاط دیگر ایران رشد می کند. پرسیاوشان با نام علمی Adiantum capillus veneris گیاهی علفی، سرخسی و پایا می باشد

از دوپامین چه میدانید ؟

پامین نوعی انتقال دهنده عصبی که سیستم عصبی از آن برای انتقال پیام ها بین سلول های عصبی استفاده می کند در واقع پیام رسان شیمیایی است که نقش اساسی در احساس لذت ما و توانایی های انسانی از جمله تفکر و مدیریت زمان دارد و به تمرکزکمک می کند و باعث میشود به برخی چیزها علاقه نشان دهیم و برای رسیدن به آن ها تلاش کنیم. معمولا ما متوجه حضور دوپامین نخواهیم شد مگر این که مشکلی به وجود بیاید. بنابراین مقدار خیلی کم یا خیلی زیاد دوپامین می تواند باعث مشکلات زیادی برای سلامتی ما شود، برخی از این مشکلات بسیار جدی هستند مانند بیماری پارکینسون یا کمبود انگیزه.زمان کمبود دوپامین در مغز ممکن است حرکات ما دچار تأخیر و ناهماهنگی شود . بالعکس مقادیر بیش از حد دوپامین در مغز سبب حرکاتی غیر ضروری مانند تیک های تکراری و عصبی شود .آزاد شدن دوپامین در بدن سبب ایجاد احساس لذت در مغز می شود مانند خوردن غذا، گوش دادن به موسیقی، رابطه جنسی البته برخی از مواد مخدر هم باعث شبیه سازی این فرآیند می شوند.کوکائین و آمفتامین مانع از جذب دوپامین می شوند. افزایش حضور دوپامین باعث احساس لذت بیشتر و در نتیجه اعتیاد می شود.مقادیری از دوپامین در ناحیه جلوی پیشانی وجود دارد که باعث تقویت حافظه، بهبود تمرکز و توجه می شود افزایش یا کاهش غیرطبیعی آن باعث مشکلاتی در حافظه یا تمرکز و قدرت حل مسئله و بینایی شود.

بریوفیت ها * دکتر اکرم ابراهیمی *

بریوفیتها بریوفیتها به عنوان نخستین گیاهان خشکی زی با دارا بودن حدود 24700 گونه شامل هپاتیکها ، خزه ها و علف شاخی ها می باشند.

گیاه پالایی " Dr. Akram Ebrahimi "

گیاه پالایی فن آوری جدید و نوظهوری است که در آن از گیاهان مقاوم برای حذف یا کاهش غلظت آلاینده های آلی و معدنی و ترکیبات خطرناک از جمله هیدروکربن های نفتی ، فلزات ، آفت کش ها و حلال ها از محیط زیست استفاده می شود. این تکنیک پالایشی شامل تخریب ، جذب ، تغییرشکل ، تجمع و یا تصعید توسط گیاه از سطح ذرات جامد خاک و فاز مایع آن بوده و یا از طریق تحریک فعالیت میکروبی در ریزوسفر صورت می گیرد. در پاکسازی گیاهی از توانایی طبیعی گیاه در جذب، تجمع و تجزیه متابولیکی آلاینده ها از خاک، آب یا هر محیطی که آلوده شده است استفاده می شود.

منشأ نهاندانگان << دکتر اکرم ابراهیمی >>

نهاندانگان یکی از شاخه های مهم گیاهان دانه دار هستند. با حد اقل 260000 گونه گیاهی و در گروه امبریوفیت ها قرار می گیرند. گلهای حاوی گلپوش، برچه با سطح کلاله برای جوانه زنی دانه گرده، تخمکهای درون برچه، تخمکها با دو پوسته، کاهش گامتوفیت ماده و فقدان آرکگن، لقاح مضاعف و آندوسپرم 3Nکروموزومی ، پرچم ها با دو جفت کیسه گرده جانبی، آوندهای چوب و آبکش به علاوه سلولهای همراه فرضیه پلی فیلیتیکی نهاندانگان را به طور قوی رد می کند. با توجه به فسیل های کشف شده از نهاندانگان، ظهور آنها به اوایل دوره ژوراسیک تا کرتاسه بر می گردد. تئوری transitional-combinational در مودرد منشأ نهاندانگان پیشنهاد می کند که تکامل آنها از سرخس های دانه دار دوره ژوراسیک در سه جهت اصلی صورت گرفته است: 1- تکامل برچه ها.2- ظهور لقاح مضاعف.3- منشأ گل.

درمان تعریق کف دست

عرق کردن کف دست مشکلی است که برخی از افراد را آزار می دهد، در واقع تعریق کف دست و پا دلایل خاصی دارد که در صورتی که مشکل زمینه ای نباشد، برای درمان آن بهتر است از روش های موضعی طب سنتی که بدون عوارض جانبی هستند و با بدن شما سازگاری بیشتری دارند استفاده کنید.

دکتر عین له ولی زاده

سوابق علمی و کاری عین اله ولی زاده Einollah Valizadeh

Mohazell

The “Mohazell” herbal formula in combination with a calorie-restricted diet can improve systemic inflammation in obesity: a randomized double-blind, clinical trial Mai

رزومه دکتر عین اله ولی زاده ph.Dعلوم تغذیه با تز دکترای طب سنتی از علوم پزشکی تبریز و عضو هیئت علمی دانشگاه

ولی زادهEinollah Valizadeh - عضو انجمن تغذیه ایران - عضو انجمن تحقیقات طب سنتی ایران - گواهی پایان دوره طب سنتی انجمن طب کل نگر- دکتری مهارتی طب سنتی گرایش تغذیه- مدرس دوره های طب سنتی در انجمن تحقیقات طب سنتی ایران- مدرس دوره های طب سنتی در آموزشگاه مرات وابسته به علوم پزشکی تهران- گواهی دوره های طب سنتی در دانشکده تغذیه علوم پزشکی تبریز- تالیف کتاب گیاهان دارویی و داورهای گیاهی ایران- تالیف کتاب فیتوکمیکالها و سلامتی انسان- فرمولاسیون و ثبت اختراع چند مورد داروی گیاهی

 ph.Dعلوم تغذیه با تز دکترای طب سنتی از علوم پزشکی تبریز

و عضو هیئت علمی دانشگاه

 

 

رزمه دکتر محسن منوچهریان

دکترای حرفه ای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس 1375

زیبایی

#5 هایفوتراپی تخصصی جهت رفع افتادگی پوست صورت و گردن رفع غبغب و جوانسازی#6 لاغری موضعی(امواج فراصوت) و طب سوزنی و....... خدماتSKIN CAREبخصوص تخفیف یلدایی ویژه برای نوعروسان با بهترین مواد و برند اروپاییو ...

مضرات شیرخشت و ترنجبین برای نوزادان

شیرخشت و ترنجبین شیره پرورده چند نوع گیاه از طایفه زبان گنجشک (Frene) است.

شربت زوفا

شربت زوفا شربتی گیاهی ضد سرفه خشک و سعال مزمن است و نرم کننده سینه است. این شربت سودمند در ضیق النفس یا آسم و تنگی نفس، پاک کننده سینه و شش از بلغم و اخلاط غلیظ و نافع در تب و نزله و زکام است. شربت زوفا فانیذ بر پایه اصول طب سنتی ایران تولید و استاندارد شده است و فاقد هرگونه مواد نگهدارنده است.

شربت اخلاط ثلاثه

یکی از بهترین و موثر ترین داروهای طب سنتی برای نضج (جذب و دفع) اخلاط غیر طبیعی بدن شامل سودای محرق از بلغم و یا صفرا، بر طرف کردن غلظت خون و مصفی خون، کمک به عملکرد سیستم های داخلی بدن و همچنین تقویت سیستم ایمنی می باشد.

شربت مفرح چیست

مُفَرِح یا مُفَرَح یعنی فرحت دهنده، شادمانی آورنده و در کل هر چیزی که شادی بخش باشد و فرح بخشد و خوشحالی دهد

گیاه گوجی بری

جنبه های گیاهی گیاه گوجی بری دارای دو جنس نزیک به هم می باشد Lycium barbarum L. و همچنین chinense Miller Lycium که به عنوان گیاه خواراکی و دارویی در شرق آسیا استفاده می شوند. بالغ بر 70 گونه مختلف از این گیاه وجود دارند. این گیاه از خانواده بادمجانیان (Solanaceae) می باشد. Lycium barbarum Lیک بوته شهری می باشد که تا 3 متر ارتفاع دارد اما chinense Miller Lycium کوتاهتر است. 

شروع ثبت نام

دوره های آموزشی بصورت حضوری و در محل دانشگاه پیام نور

بلوط ایرانی خصوصیات ضد باکتریایی و ترمیم زخم

ارزیابی فعالیت ضد باکتریایی و ترمیم زخم بلوط ایرانی

مکمل های گیاهی جایگزین داروهای شیمیایی ارائه : دکتر اکرم ابراهیمی قسمت 1

دانشمندان مشرق زمین با آثار علمی بقراط و جالینوس  از  طریق مجموعه بزرگی که دیسکوریدس  از داروهای یونان قدیم تهیه کرده بود ، آشنا شدند 

 کنستانتن هفتم ، قیصر بیزانتس __ عبدالرحمن سوم  ، حاکم علم دوست اندلس 

کنستانتین راهب نیکلاس  را به قرطبه پایتخت عبدالرحمن سوم گسیل داشت تا با همکاری دانشمندان آنجا این کتاب با ارزش  ترجمه شود

تجزیه عنصری ، تفکیک مخلوط ترکیبات آلی

تفکیک مخلوط تر کیبات آلی:در شناسایی ترکیبات آلی شیمیدان کمتر به یک جسم خالص برخورد می کند بلکه اکثرا جسم با محصولات فرعی و مواد اولیه مخلوط است.گرچه با وجود روش های جدید تفکیک بخصوص روشهای کروماتوگرافی جدا کردن ترکیب خالص از گذشته آسانتر است با این حال نباید اهمیت روشهای کلاسیک را نادیده گرفت.

العلم علمان: علم الادیان و علم الابدان چیست ؟

مفهوم حدیث: « العلم علمان، علم الادیان و علم الابدان» چیست؟ مگر سایر علوم شامل علم نیستند؟ آیا تفسیر خاصی برای این حدیث وجود دارد؟

معرفی کامل چای های گیاهی و خواص درمانی آنها

چای های گیاهی از فواید و خواص بی نظیری برخوردار هستند، در ادامه با مزایای مصرف بهترین چای های گیاهی آشنا خواهید شد. خواص چای های گیاهی چای های گیاهی مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای خواص دارویی بسیاری هستند, با خواص انواع چای گیاهی و طبع آن ها آشنا شوید. -چای های گیاهی پر از آنتی اکسیدان هستند، که برای خنثی کردن اثرات مضر رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو که یکی از دلایل اصلی سرطان می باشد، مفید هستند و فلوراید موجود در چای های گیاهی، سلامت دهانی را بهبود می بخشد و از کرم خوردگی جلوگیری می کند. -ویتامین D موجود در چای گیاهی استحکام استخوان را بهبود می بخشد. -آنتی اکسیدان EGCG (اپیگالوکاتچین گالات) سلامت قلب پس از حمله قلبی و سکته را بهبود می بخشد. -چای های گیاهی،بدن ما را با کمی آب مورد نیازشان محافظت می کند. آن ها همچنین به بدن ما کمک می کنند تا با عفونت و تهوع مبارزه کنیم. سایت نمناک

انیسون چیست ؟

آرام بخش و خواب آور، محرک و معرق، شیرافزا و مقوی معده، کمک کننده به هضم غذا و اشتهاآور، ضد سرفه و خلط آور، افزاینده میل جنسی مردان و مسکن دردهای عمومی بدن، ضد نفخ و رفع کننده دلپیچه، ضد کرم و قاعده آور، ضد تشنج و خون ساز، ضد میکروب و شفاف کننده پوست، ادرارآور و ضد انگل می باشد. در ضمن برای عفونت های مجاری تنفسی فوقانی (سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت و برونشیت) و بیماری های قفسه سینه نیز مفید است. خوردن روزی یک لیوان از دم کرده تخم انیسون پر و سفت کننده سینه خانم ها و از شل شدن سینه ها در سنین بالا جلوگیری می کند و به صورت بخور نیز برای سردرد و سرگیجه مؤثر می باشد.

اشکال مختلف مصرف آمله

پس در مورد مصرف گیاهان دارویی، سه اصل:• چه کسی؟• چه وقتی؟• و چه مقدار؟را فراموش نکنیم…در این مقاله روش و طرز نهیه برای مصرف آمله توضیخ داده میشود

صمغ ویشه

ویشه نوعی صمغ گیاهی است که از درخت افرای زنگی با نام علمی Acer به دست می آید. درخت افرا زنگی در جنگل ها به ویژه جنگل های شمال کشور می روید و گاه از آن به عنوان درخت زینتی نیز استفاده می کنند. گرچه این درخت مقاومت بالایی دارد و در هر نوع خاکی به خوبی رشد می کند. اما خاک اسیدی ایده آل ترین نوع خاک برای آن است.

امام زاده علی ابن جعفر کیست

علی بن جعفر الصادق، مشهور به علی عُرَیضی کوچک ترین فرزند امام صادق(ع) است. او از برادرش، امام موسی بن جعفر(ع) و امام رضا(ع) روایاتی نقل کرده است. گفته شده علی تا زمان امام هادی(ع) زنده بود. او پرسش شیعیان و پاسخ موسی بن جعفر را منتقل می کرد و آنان را در کتابی نوشته که به نام حلال و حرام یا مسائل علی بن جعفر مشهور بوده است.

طرز تهیه مربای شقاقل

مواد لازم شکر و شقاقل مقداری گلاب و هل

طب سوزنی یکی از چندین روش درمان در طب سنتی چین TCM

طب سوزنی یکی از چندین روش درمان در طب سنتی چین TCM هست با قدمت تقریبا 3 الی 5 هزار ساله.در مقدمه بایستی با فلسفه درمانی طب چین آشنا بشویم سپس به موضوع طب سوزنی بپردازیمپایه و اساس درمان در طب چین بر روی تعادل انرژیست.طب چین بر این عقیده هست که ایجاد بیماری در ما بدلیل عدم تعادل و انسداد و بهم ریختگی انرژی در بدن ما هست.تفاوت بین طب اخلاطی و طب چین بر این است که طب اخلاطی بر روی خون و رفع انسدادها و تعادلسازی بر روی اخلاط موجود در خون میپردازد ولی طب چین متمرکز بر انرژی حیاتی هست.یک وجه شباهتی در بین این دو مکتب طبی وجود دارد که بیان میکنیم

آزمایش پی تی (PT) آی ان آر ( INR) برای چیست ؟

آزمایش پی تی (PT) یکی از چندین آزمایشی است که بررسی می کند آیا خون شما به طور طبیعی لخته می شود یا خیر. برای جلوگیری از خونریزی به لخته شدن خون (انعقاد) نیاز است. پروتئین های موجود در خون به نام فاکتورهای لخته کننده به چسبندگی خون کمک می کنند. آن ها خون را از مایع به جامد تغییر شکل می دهند.وقتی خونی را در قسمتی از بدن خود مشاهده کردید یا قسمتی از بدن شما شروع به خونریزی کرد، سلول های پلاکت خون در اطراف ناحیه خونریزی جمع می شوند. سپس سلول های پلاکت و فاکتورهای لخته کننده واکنش نشان می دهند تا خون غلیظ شده و خونریزی متوقف شود. مشکلات موجود در خون از جمله کم بودن میزان فاکتورهای لخته کننده یا پلاکت می تواند از لخته شدن طبیعی خون جلوگیری کرده و باعث خونریزی بیش از حد شود.عوامل لخته کننده معمولاً توسط کبد ساخته می شوند. پروترومبین یکی از انواع فاکتورهای لخته کننده است. وقتی خونریزی در بدن اتفاق می افتد، پروترومبین به سرعت به ترومبین تبدیل می شود. آزمایش پی تی میزان تغییر سریع پروترومبین به ترومبین را برای متوقف کردن خونریزی اندازه گیری می کند. اگر پروترومبین به سرعت تغییر نکرد ممکن است مبتلا به اختلال لخته شدن خون باشید

آشنایی با سوجوک و ابزار آن

سوجوک روشی در درمان است که به معالجه ی بیماری ها از طریق دست، پا،گوش و کانال های انرژی می پردازد.در علم سوجوک در واقع در کف دست وپا یا گوش نقاطی هستند که نشان دهنده یا منعکس کننده ی اعضای بدن هستند.مثلا نقاطی مربوط به کبد ،معده،سر و… وجود دارند که با روش ها و تکنیک هایی ساده ،این قسمت ها را تحت تاثیر قرار میدهیم تا به نتیجه ی مورد نظر دست پیدا کنیم.

انواع ورزش های مناسب ریه در طب سنتی ایران

علاوه بر دارو انجام ورزش های مفید، خوردن مواد غذایی مناسب برای ریه و استفاده از مواد استنشاقی مؤثر، در پیشگیری و درمان بیماری های ریوی و تقویت بافت پوششی ریه موثر و کارا هستند در طب ایرانی، از آن ها تحت عنوان «ریاضت های ریه» یعنی ورزش های مناسب ریه یاد می شود ورزش های ریه تا چه اندازه موثرند؟ این ورزش ها در مرحله پیشگیری از بیماری های ریوی موثر بوده و سبب تقویت ریه ها می گردد. در کنار دارو درمانی، به عنوان یکی از روش های موثر، ساده و ایمن در درمان بیماری های ریه توصیه شده است. همچنین در دوره نقاهت بیماری های ریوی در بازتوانی ریه ها و بازگرداندن آن ها به حال اول کاربرد دارند. این تمرینات ورزشی سبب می گردند توانایی های بالقوه ریه هایمان را بالفعل کنیم (افزایش ظرفیت ریه و حجم تنفس) همچنین باعث می شوند مواد زائد ریه ها تلطیف پیدا کرده و به آسانی با حرکت طبیعی مژک ها دفع شوند. •البته فراموش نکنید که تمرینات ورزشی نمی توانند آسیب ریوی را معکوس کنند، اما می توانند به فرد برای استفاده از حداکثر ظرفیت ریه های خود کمک کنند.

با مهم ترین خواص و فواید ویتامین k آشنا شوید

ویتامین کا یکی از ویتامین هایی است که بسیاری آن را فراموش می کنند. ما به صورت متداول موضوعاتی را درباره ویتامین های دیگری مانند ویتامین ث و د و اهمیت این ویتامین ها می شنویم. اما ویتامین کا برای شما چه می کند؟ مهمترین چیزی که درباره ویتامین کا می دانید این است که این ویتامین خون را منعقد (لخته) می کند. کمبود ویتامین کا می تواند علائم مختلفی را بروز دهد. که مشخص ترین آنها خونریزی بیش از حد است. علاوه بر لخته سازی، ویتامین کا در حصول اطمینان از انتقال کلسیم به استخوان ها نیز بسیار سودمند است که این تنها بخشی از خواص وفواید ویتامین کا برای بدن است سبزیجات برگی سبز و پنیرها منبع خوبی از ویتامین کا محسوب می شوند. در کنار منابع لبنی، ویتامین کا2 توسط باکتری ها در روده بزرگ سنتز شده و جذب می گردد و در 10 درصد از ویتامین های کا شرکت دارد. سنتز ویتامین کا می تواند سمی باشد. مکمل های ویتامین کا می توانند با عملیات برخی داروهای رقیق کننده خون در تداخل باشند.

انواع گروههای خونی

انواع گروههای خونی

تخقیقات در 

آزمایشگاه فوق تخصصی پاتوبیولوژی نور

خواص دارویی و درمانی گیاه بامیه برای بدن

توضیحات تکمیلی http://iralchemist.com/home/vocabulary?Id=70010

تقویت کنندۀ طبیعی میل جنسی و عوامل موثر بر کاهش یا تقویت قوای جنسی

مقدمه :

بحث در مورد تقویت کننده های میل جنسی یکی از موضوعات بسیار داغی است که تحقیقات زیادی پیرامونش شکل گرفته است. بیشتر این پژوهش ها در مورد داروهای تقویت کنندۀ میل جنسی شکل گرفته، با این حال بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از داروهای شیمیایی به جایگزین های طبیعی استفاده کنند. در این مقاله به چند تقویت کنندۀ طبیعی میل جنسی که البته تحقیقات فراوانی اثربخشی آن ها را تأیید نموده می پردازیم. با ما همراه باشید.

آلودگی هوا

در آلودگی هوا چه خوراکی مصرف شود؟  و راهکارهای طب ایرانی برای مقابله با آلودگی هوا

مشاوره رایگان

R Rabbani: https://iralchemist.com/home/Patientbiographyمشاوره طب سنتی

https://iralchemist.com/home/Post?Id=2ca13857-3414-ea11-9e8e-005056999203.             
مشاوره رایگان طب سنتی.         
  گزینه معرف رو و شهر ثبت گردد تا به نزدیکترین نماینده ارسال گردد.       
  لینک مستقیم 👇                                
https://iralchemist.com/home/Patientbiography
روبیکا
https://rubika.ir/joing/EDCCJBJH0RMCYIPPRSBPYERJXVJTINRY

گواهینامه iso9001 ، ISO 22000،HACCP

گواهینامه iso9001، HACCP ،ISO 22000 چیست ؟

شیپور زرد طلایی

شیپور زرد(طلایی) از درختان و درختچه های مناطق گرمسیری

سرو

سرو

چنار

چنار شرقی:درختانی بلند قامت با برگ های پهن که ارتفاع آن‌ها به 30 تا 50 متر می‌رسد.

گوآوا (اَمرود)

گیاه گرمسیری و متعلق به خانواده ی مورد است

آنتی اکسیدان

کلمه ی معروف قرن 21آنتی اکسیدان در ابتدا بهتر است چند کلمه را تعریف کنیم

انار

دلم را چون انارى کاش یک شب دانه مى کردم به دریا مى زدم در باد و آتش خانه مى کردم

گیاه سنگی

گیاه سنگی یا سنگ زنده: Lithops  یک گیاه گوشتی است

گل اسکلتی

شگفت انگیزترین گیاهان دنیاست که می توان در آن قدرت بی کران خداوند را مشاهده کرد.

اشک تمساح

نام دیگر کالانکوئه دایگریمونتیا

ریبوفلاوین

ریبوفلاوین چیست؟

تیامین را میشناسید؟

ویتامین B1 یا تیامین

بی خوابی

در جامعه ی امروزی افراد زیادی از بیخوابی ؛ کم خوابی

وارفارین

وارفارین شرحوارفارین یا کومادین ردهٔ درمانی: عوامل ضد انعقاد خون. اشکال دارویی: قرص ویکی پدیا فرمول: C19H16O4 جرم مولی: 308٫33 گرم بر مول شماره ثبت سی اس ای: 81-81-2 پیوند پروتئینی: 99% دفع: (92%) کلیه زیست فراهمی: (mouth by) 100%-79 دیگران این موارد را نیز جستجو کرده اند: هپارین، کلوپیدوگرل، بیشتر

⛳️اثر ضد صرع گشنیز⛳️

🍀🍀اثر ضد صرع گشنیز🍀🍀 🍬اختلال کار کانال های پتاسیمی حساس به ولتاژ از نوع Q در غشای نورون های (سلول های عصبی) مغز موجب صرع مقاوم به درمان با داروهای ضد صرع جدید می شود.

خواص شاه بلوط هندی برای زنان باردار

خواص شاه بلوط هندی برای زنان باردار

کبد

پاکسازی کبد قبل استفاده با پزشک طب سنتی مشورت کنید

موقعیت کبد انسانی (قرمز رنگ) که در بدن یک شخص مذکر نشان داده شده‌است.

خواص و اثرمفید گانودرما بر سلامت پوست

گانودرما لوسیدوم در حال حاضر، قارچ ها یکی از امید بخش ترین موجودات زنده ای هستند که در تحقیقات زیست فناوری مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربردهای تجاری شیرین بیان

ریشه گیاه شیرین بیان به صورت پـودر، عصـاره خشـک و مایع در تجارت جایگاه ویژه ای دارد. مواد مؤثره این گیاه در صنایع داروسازی، نوشابه سازی، شیرینی سازی و دخانیات مصـارف متعـددی دارد

سیاهدانه و اثر ضد میکروبی

گزارش های متعددی از تأثیر عصاره های سیاهدانه و روغن آن بر باکتری های مختلف منتشر شده است. با توجه به نتایج حاصله از این مطالعه و برخی از بررسی های مشابه با سایر باکتری ها، به نظر می رسد عصاره روغنی سیاه دانه اثر ضد میکروبی مناسبی داشته و با تاثیر برخی آنتی بیوتیک های در شرایط آزمایشگاهی قابل مقایسه است.

عصاره ی هیدروالکلی میوه بلوط 2

ارزیابی فعالیت ضد باکتریایی عصاره ی هیدروالکلی میوه بلوط ایرانی در روش انتشار دیسک

عصاره ی هیدروالکلی میوه بلوط ایرانی 1

ارزیابی فعالیت ضد باکتریایی عصاره ی هیدروالکلی میوه بلوط ایرانی در روش انتشار دیسک

پائولونیا(پالونیا)

درختی سریع الرشد اما بحث برانگیزاین جنس دارای 17-6 گونه بوده، بومی شمال آمریکا و شرق آسیا مخصوصاً چین، کره و ژاپن می باشد. این درخت در شرایط اقلیمی و خاکی گوناگون سازگاری نشان داده است

چرا طب سنتی ؟ (1)

 مقاله ای تحت عنوان که چرا طب سنتی ؟ و چون مقاله های طولانی خواننده کمتری داشته باشد لذا مقاله کوتاه و خواننده را رغبت به حواندن مقاله داشته باشدمقاله اول تاریخ

بلوط

کاربرد بلوط  ویرایشی 

شماره تماس
09121904698

خبرنامه ما

عضو شوید تا آخرین اخبار و مقالات را دریافت نمایید

بالا